Hur man avbryter Tinder Plus pa iOS (iPhone och iPad) - SMP Negeri 1 Karangampel

Hur man avbryter Tinder Plus pa iOS (iPhone och iPad)

Hur man avbryter Tinder Plus pa iOS (iPhone och iPad)

Harifran vill du pragla pa ”Prenumerationer”, vilket kommer att ladda en upprakning ovan allihopa prenumerationer som ar anslutna till ditt Google Play-konto. Bundenhet pa hur manga regelbunden prenumerationer du inneha pa ditt konto kan den har sidan vara fylld med dussintals appar, eller nog enkom ett par.

Oavsett, bladdra igenom listan tills du hittar var Tinder ar listad och kompression gallande valet. Du far tvenne annorlunda alternativ: avbryt och uppdatera. Uppdatering later dig forvranga ditt kreditkortsbetalningssatt (du kan anvanda ditt Play-saldo, ditt Google Wallet-saldo, kredit- och betalkort och Paypal), men for den arme handledningen letar vi efter ”Annullera” alternativet.

Alternativt kan du ocksa helt enkelt forska i Play Butik efter Tinder, hitta appen i dina listor, ga till appens blad, kompression pa ”Hantera prenumerationer” och belastning darefter pa ”Avbryt”. Bada metoderna kommer att sikta mot samma foresats, och ingen fran dem tar sarskilt lang epok.

Du kan aven avblasa din prenumeration fran vilken datamaskin som helst som ditt Google-konto ar inloggat gallande, med samma metoder som beskrivs over men kungen Google Plays personligt webbplats. Tumla ner i den arme listan tills du kommer till ”Prenumerationer”, dar du ser Tinder Plus listad.

Ditt Tinder Plus-konto kommer att fortga att vara aktivt till slutet av den aktuella faktureringsperioden nar ditt konto atergar till ett ”Tinder Free”-lage.

Blada igenom din kontoinformation tills du kommer till prenumerationslistan och valj ”Hantera”

Sa betrycka dig ej om ditt konto inte omedelbart atergar till gratisversionen; det ar normalt. Du kan nar som helst prenumerera gallande Tinder Plus igen om du valjer att aterga till tjansten.

Precis som Android inneha manga val pro att framfora upp din Tinder Plus-prenumeration, sa inneha iOS och App Store. Oavsett om du vill fullgora ditt konto fran din iPhone eller iPad, eller fran din stationara dator som kor iTunes, ar det spartanskt att avsluta din prenumeration med enbart nagra enkla steg.

Initiera med att ga ovan till Google Play webbplats belastning sedan pa ”Konto” kungen sidomenyn

Oppna App Store fran din startskarm och scrolla hela vagen till botten av appsidan. Har hittar du nagra annorlunda val forut installningar och kontoinformation.

Kompression gallande ditt Apple ID, belastning kungen ”Visa Apple ID” och logga in med ditt losenord forut att se din information.

Fran din lista kvar aktivt prenumererade appar, kompression kungen Tinder fran listan och valj ”Avprenumerera” eller stall in reglaget i iOS pro ”Auto-fornyelse” till avstangt lage.

Prenumerationslistan i App Store bor visa slutdatumet for din prenumeration kungen din skarm om du har valt att fardigstalla din prenumeration kungen Tinder Plus forr.

Du kan avsluta din tjanstebaserad med Tinder Plus via iTunes gallande vilken dator som helst, sa lange ditt konto ar inloggat pa iTunes. For att igangsattning, bringa iTunes gallande din Mac- eller Windows-dator och kompression pa ”Konto” fran menyraden kungen Mac eller overst i programmet pa Windows.

Pa din kontosida, just som vi tackte ovan med iOS App Store, hittar du ett val forut dina kontoinstallningar. Under den har rubriken ser du en lista kvar dina aktuell prenumerationer.

Valj den arme listan genom att trycka gallande ”Hantera” langst ner pa skarmen. Hitta Tinder Plus-listan, kompression gallande ”Avsluta prenumeration” och konfirmera darefter ditt rostning.

Med Tinder Plus inaktiverat kungen din telefon kan du aterga till en konventionell Tinder-upplevelse utan att behova oroa dig forut manadsavgiften. Alternativen ar undangomt ganska snyggt kissbrides.com visa webbplats, men nar du val vet varje du kan hitta dem ar det en snabb och frank process att ga igenom.

Om du bestammer dig forut att du missar funktionerna som erbjuds av Tinder Plus – som Rewind, Passport och nagra extra superlikes – kan du ateraktivera din prenumeration nar som helst via sjalva appen, sa om du andrar dig och vill aterga till ‘ tillika ar det enkelt att ateraktivera ditt konto.

Likes:
0 0
Views:
12
Article Categories:
lesbisk postorder brud reddit

Tinggalkan Balasan

Alamat email Anda tidak akan dipublikasikan.